Otrdiena, 21. marts
Šodien sveicam: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

26-03-2019

Jau vairākus gadus Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāle topošajām māmiņām piedāvā profesionālu un kvalitatīvu grūtniecības novērošanu grūtnieču aprūpes kabinetā.

Talsu filiāles slimnīca grūtnieču aprūpes kabinets ir atvērts kopš 2013. gada, un tajā grūtnieces konsultē vecmāte Tatjana Neilande, kura šajā jomā darbojas gandrīz 40 gadus. Šobrīd uzsaitē pie vecmātes Tatjanas Neilandes ir vairāk, kā 10 grūtnieču, savukārt gada laikā Tatjana konsultē vairāk, kā 20 topošās māmiņas.

Vecmāte skaidro, ka jebkura sieviete grūtniecībā vai arī sieviete, kurai ir aizdomas par grūtniecību, var vērsties grūtnieču aprūpes kabinetā un saņemt atbildes uz jautājumiem, iepriekš vienojoties ar vecmāti.

Ierasti pirmreizēja konsultācija ilgst 1 stundu, un tajā vecmāte izzina grūtnieces veselības stāvokli, veic pārbaudes, kā arī, ja ir nepieciešams, nozīmē analīzes un izmeklējumus. Noteikti nav jāsatraucas par to, ko ņemt līdzi uz pirmreizējo konsultāciju, jo tās laikā vecmāte izstāstīs visu, kas māmiņai ir nepieciešams. Kā arī jāpiebilst, ka ne tikai uz pirmreizēju, bet arī atkārtotām konsultācijām grūtniece var doties kopā ar savu dzīvesbiedru.

Atkārtota vizīte pie vecmātes ilgst 30 minūtes, un tās laikā tiek veikti standarta izmeklējumi - svēršana, mērīšana, tiek novērots, kā attīstās bērniņš, mēra mazuļa sirdspukstus, tiek sekots līdzi, kā jūtas pati grūtniece, kā arī nozīmē analīzes un ultrasonogrāfijas izmeklējumus. Tāpat, kā uz pirmreizējo vizīti, grūtniece uz atkārotu konsultāciju pie vecmātes var doties kopā ar dzīvesbiedru.

Nav noteikts laiks, cik bieži grūtniecei būtu jāapmeklē aprūpes kabinets, jo tas ir ļoti individuāli. Vecmāte strādā ar katru māmiņu individuāli un konkrēti nosaka, kad grūtnieču aprūpes kabinets ir jāapmeklē atkārtoti. Tas ir atkarīgs no grūtniecības norises, veselības stāvokļa, analīžu rezultātiem u.c. faktoriem.

Vecmāte Tatjana Neilande sniedz bezmaksas konsultācijas Talsu filiāles slimnīcā katru piektdienu, pieteikties uz konsultāciju grūtnieču aprūpes kabinetā var zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 632 59997.

Notikumu kalendārs

Marts, 2023
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk