Dosimies balsot 25. maijā!

23-05-2019

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un Eiropas Parlamentā no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir iespēja balsot iepriekš trīs dienas pirms vēlēšanu dienas, dažas stundas dienā:

- trešdien, 22. maijā 17.00–20.00;
- ceturtdien, 23. maijā 9.00–12.00;
- piektdien, 24. maijā: 10.00–16.00.

Vēlēšanu dienā, sestdien, 25.maijā iecirkņi strādās 7.00–20.00.

Talsu novada vēlēšanu iecirkņi aplūkojami šeit:

Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto vēlētāju sarakstus, tad katram vēlētājam ir jābalso savā iecirknī, kura vēlētāju sarakstā viņš iekļauts, pirms tam savā deklarētajā adresē saņemot paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes. Ja paziņojums nav saņemts, tad jāvēršas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē pa tālruni 67049999 vai www.pmlp.gov.lv.

Līdz 7. maijam ir iespēja iecirkni nomainīt, ja zināms, ka vēlēšanu laikā būsiet citur. To ir iespējams izdarīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tiešsaistes e-pakalpojumā  www.pmlp.gov.lv – „Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa” vai klātienē pašvaldības dzīves vietas deklarēšanas iestādē Talsos, kareivju ielā 7, 111. kabinetā.

Šajās vēlēšanās būs arī jauna papildu balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā – vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrošinātu principu „viens vēlētājs – viena balss”, iecirkņa darbiniekam, pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas, būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis.

Savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot PMLP izsūtītajā paziņojumā.

 

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023