Piektdiena, 9. decembris
Šodien sveicam: Tabita, Sarmīte

27-08-2019

31. augustā 18.00 Laidzes pagasta “Ziedgravu” estrādē notiks jau par tradīciju kļuvušie Mazie operas svētki. Tā ir iespēja ikvienam izbaudīt augstvērtīgu mūzikas baudījumu koncentrētā veidā tepat Talsu novadā.

Šogad VI Mazie operas svētki priecēs ar Latvijas Nacionālās Operas un Baleta (LNOB) soprāna Danas Bramanes, LNOB tenora Mihaila Čulpājeva un LNOB koncertmeistares Ērikas Milleres veikumu, ko papildinās tenors Niks Freimanis – Talsu novada jaunais mākslinieks. Koncertā piedalīsies arī vokālās pedagoģes Baibas Veismanes-Rezongas audzēknes Elza Tālberga, Kate Kalnbirze un Anna Elizabete Leitarte un dejotāji – īpašie viesi – Reinis Rešetins un Egija Abaroviča. Pirmo reizi svētku skanējumu veidos arī III Talsu starptautiskā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkursa “Grand Prix” ieguvēja, Ventspils mūzikas vidusskolas 4. kursa audzēkne Paula Mihailova. Pirms svētkiem Paula viesojās pie Danas Bramanes, lai saņemtu savu dāvanu – meistarklases. Šīs sadarbības rezultātu varēsim baudīt svētku programmā.

Laidzes Mazo operas svētku idejas autore ir Laidzes brīvā laika pavadīšanas centra vadītāja Marika Laursone. Viņa uzsver, ka šis pasākums kvalitatīvi bagātina novada kultūras dzīvi un ļauj ikvienam bez maksas izbaudīt profesionālu mūziķu sniegumu.

“Šogad svētku organizēšana sagādā īpašu prieku – liekas, ka radīšanas procesu pat mazliet izbauda visa komanda. Mums ir ļoti laba sadarbība ar māksliniekiem, kuri atsaucīgi iesaistās svētku programmas sastādīšanā. Vienmēr izvēlamies svētku programmas vienojošo motīvu – un šogad tā ir mīlestība. Šī tēma atspoguļosies ne tikai svētku skanējumā, bet arī vizuālajā noformējumā. Centīsimies uzburt košu un spilgtu scenogrāfiju, kur uzplaukt skaistajam stāstam par mīlestību. Jau iepriekšējā gadā svētkos centāmies ieviest kādu pārsteigumu – pagājušajā gadā tie bija Talsu Mūzikas skolas bundzinieki. Šogad īpašais pārsteigums tiks izdejots mūsdienu dejas formā, par neaizmirstamu priekšnesumu rūpēsies Reinis Rešetins un Egija Abaroviča,” pastāstīja M. Laursone.

Inita Fedko

 

Notikumu kalendārs

Decembris, 2022
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk