Projekta “Mosties, Celies, Strādā!” ietvaros Valdemārpilī norisināsies Latvijas simtgadei veltīta talka

20-09-2018

Internacionāli un Sabiedriski Aktīvo - Arboristu, Koku kopēju biedrība aicina ikvienu interesentu, Latvijas simtgadi sagaidot, 2018.gada 21. septembrī piedalīties kopīgā talkā, kas norisināsies Jāņa Metuzāla ierīkotajos dendroloģiskajos stādījumos “Dižozoli” Valdemārpils pagastā. Talkas ietvaros plānots veikt saglabājušos introducēto koku sugu apzināšanu un atpazīšanu, kā arī veikt kopšanas darbus. Projekta “Mosties, Celies, Strādā!” mērķis ir dendroloģiskā parka “Dižozoli” saglabāšana nākamajām paaudzēm.

Pasākumā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, pieredzējis Kokkopis-Arborists un nozares eksperts Jānis Vilks, kā arī Valdemārpils skolas skolēni un Talsu novada iedzīvotāji.

Biedrības prezidents Jānis Strausmanis: “Pavasarī nejauši uzdūros šim dārzam meža vidē – jāsaka, ka tas diemžēl ir pamests novārtā. Nolēmu, ka ir nepieciešams iesaistīties, lai to sakoptu - tādēļ ar biedrības kolēģiem vienojāmies un uzrakstījām projektu Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansētā projektu konkursam „Iesaisties Kurzemē”, lai palēnām atjaunotu šo parku. Esmu novērojis, ka Latvijas simtgades ietvaros visai bieži tiek veidoti arvien jauni apstādījumi, taču, manuprāt, svarīgāk ir rūpēties par jau esošajām dabas vērtībām, lai veicinātu to ilgtspēju. Tieši tādēļ izvēlējāmies pievērsties esošo dabas bagātību saglabāšanai, lai arī nākotnē šī vieta būtu apskatāma visā savā krāšņumā.”

Latvijas simtgadei veltītais talkas pasākums norisināsies 2018.gada 21.septembrī, no plkst.10:00 līdz 14:00. Paredzētas aktivitātes arī bērniem, kas ļaus izprast kokkopja-arborista darba specifiku. Noritēs ekskursija pieredzējuša Kokkopja-Arborista Eksperta Jāņa Vilka vadībā pa teritoriju, kuras laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar Latvijai neraksturīgajiem kokiem. Sadaloties grupās, sekos arī praktisks darbs kokkopjiem-arboristiem, palīdzot un uzraugot esošo pameža (krūmu) izzāģēšanu un šķeldošanu. Bērniem būs pieejamas dažādas aktivitātes - kokā kāpšanas, iepazīšanās ar dažāda veida tehniku, kā arī praktiska darbošanās. Kā arī visiem talciniekiem būs iespēja apmeklēt blakus esošo meža muzeju un tiks sarūpētas kopīgas pusdienas, kas būs pagatavotas turpat uz vietas.

Dendroloģisko stādījumu dārzu meža vidē ierīkojis mežkopis, dabas draugs un meža vēsturnieks Jānis Metuzāls, tas atrodas pie bijušās Valdemārpils mežniecības. Turpat arī apskatāms iestādītais 53 gadus vecais ozolu dzīvžogs.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Jansone
Valdes locekle
Internacionāli un Sabiedriski Aktīvo - Arboristu, Koku kopēju biedrība
m.t.26555926
Isaakk.latvia@gmail.com
https://www.facebook.com/isaakk.biedriba/

 

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023