Uz Talsiem pēc digitālajām prasmēm

24-08-2018

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, valsts šodien piedāvā vairāk iespēju nekā jebkad iepriekš - aktuālās dzīves situācijas ikviens tagad var risināt tiešsaistē, ietaupot gan laiku, gan naudu. 29. augustā no plkst. 11.00 - 12.30 Talsu iedzīvotāji un pilsētas viesi tiek aicināti piedalīties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā digitālo prasmju darbnīcā, kas notiks Talsu novada pašvaldības telpās (Kareivju iela 7).

Pasākuma moderators būs TV personība Juris Šteinbergs. Ar pieredzi e-pakalpojumu lietošanā  pie kafijas tases dalīsies arī integrētās mācību un komunikācijas programmas "Mana Latvija.lv. Dari digitāli!"  vēstneši – leģendārais aktieris Mārtiņš Vilsons un mūziķe, jaunā māmiņa Māra Upmane-Holšteine!

Plašāk par e-pakalpojumiem un to lietošanas ieguvumiem pastāstīs VARAM Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos Edmunds Beļskis, Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, Talsu pašvaldības kancelejas vadītāja Mārīte Indriksone un digitālo aģentu mācību vadītāja Brigita Lazdiņa.

Iegūtās zināšanas klātesošie tiks aicināti pārbaudīt arī īpašā, interaktīvā konkursā "Vai esi gudrāks par digitālo aģentu?".

Portāla Latvija.lv lietotāju skaits strauji tuvojas miljonam, tāpēc aicinām - negaidi un sev aktuālās dzīves situācijas risini digitāli arī Tu! Jā, tagad ikdienas situācijas ir iespējams atrisināt tiešsaistē - vairs nav jāmēro ceļš līdz valsts iestādei, un tā ir iespēja ietaupīt gan laiku, gan naudu! Vēl neesi uz “Tu” ar e-pakalpojumu lietošanu? Tad piesakies!

Lai piedalītos seminārā, aicinām pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu piktaps@strategies.lv  vai zvanot pa tālruni +371 26123379.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas "Mana Latvija.lv. Dari digitāli!" ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju - fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā - portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē - https://mana.latvija.lv/.

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma" .

 

 

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023