BALGALES PAGASTS

Balgales pagastā

 

Konkurss iesākās 5. jūnijā, un kā pirmie, konkursa komisiju ar gardām spēka maizītēm un tēju sagaidīja balgalnieki. Balgales pagasta pārvaldes darbinieki vērtēšanai piedāvāja piecus pretendentus.

Nominācijai „Sakoptākā lauku sēta” Balgales pagasts izvirzījis „Remesus”, kur 1932. gadā celtajā namā saimnieko Anita Sproģe ar dzīvesbiedru Aleksandru. Rīdzinieki Balgales pusē pirms pieciem vai sešiem gadiem ieradušies no Engures. Lai sakārtotu sētu un iekoptu apkārtni ieguldīts pamatīgs darbs, bet ieceru ir daudz un viss vēl ir tapšanas procesā. Bijušā kapteiņa Aleksandra nostaļģiju pēc jūras kliedē lakstīgalu dziesmas un lauku ainava.

Balgales pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Bekmanis lepojas ar saviem zemniekiem, tāpēc ne velti nominācijai „Sakoptākā zemnieku saimniecība” pieteicis saimniecību „Purmaļi”, kurā saimnieko Ingrīdas un Māra Frīdenbergu ģimene. Zemnieku saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību un piena produkcijas ražošanu. Par produkcijas realizāciju saimnieki nesūdzas, jo pienu, krējumu, sviestu, biezpienu, sieru un citus piena produktus klienti iecienījuši gan Kandavas un Tukuma tirgos, gan citviet.

Nominācijai „Sakoptākā daudzdzīvokļu māja Talsu novadā” tika piedāvāta ēka „Avoti”. Tā ir vienīgā daudzdzīvokļu māja Balgalē, ko apsaimnieko paši iemītnieki. Par mājas pārvaldnieci kopsapulcē ievēlēta Modra Grāmatniece, kura veiksmīgi sadarbojas ar kaimiņiem, lai kopīgi veiktu apkārtnes labiekārtošanu un pārvaldītu visas ar apsaimniekošanas jautājumiem saistītās lietas.

Komisijai īpašu prieku sagādā tikšanās ar pretendentiem nominācijai „Radošākais novadnieks”. Balgale lepojas ar Solveigu Arhipovu, kura ar savu optimismu un labestīgo smaidu aktīvi piedalās pagasta sabiedriskajā dzīvē, dzied korī un aizraujas ar rokdarbiem. Solveiga neslēpj sveci zem pūra, jo rotu darināšanas mākslu interesentiem palīdz apgūt gan tuvā, gan tālā apkārtnē.

Pēc pagastu pārvalžu vadītāju ieteikuma šogad ir izveidotas nominācijas „Pagasta labdaris” un „Pilsētas labdaris”, lai būtu iespēja saulītē celt tos cilvēkus, kuri nesavtīgi atbalsta pagastu un pilsētu norises, palīdz brīžos, kad rokas nolaižas. Balgale par sava pagasta labdari dēvē Agritu Borisovu, kura kopā ar dzīvesbiedru Oļegu Borisovu saimnieko SIA „Pie Grietas” un vienmēr finansiāli atbalsta pagastā rīkotos pasākumus, pašdarbniekus un sportistus, kā arī aktīvi piedalās teritorijas labiekārtošanas darbos.

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023