Piektdiena, 18. jūnijs
Šodien sveicam: Alberts, Madis
 
 
 

   

Sāres novada pašvaldība Igaunijā 

Sāres novads vai Sāremā ir viens no Igaunijas novadiem. Tas sastāv no Sāremā salas un dažām atsevišķām salām blakus tai. Sāres novadā ietilpst 16 pašvaldības. Salas platība ir 2922 km2 un Sāres novadā dzīvo 34 723 iedzīvotāji.

Pirmais starptautiskās sadarbības līgums noslēgts 1998. gada 14. novembrī uz pieciem gadiem starp Sāres novada un Talsu rajona padomes pašvaldībām. Līgumi pagarināti 2003. gadā, 2008. gadā un 2013.gadā. Līgums paredz turpināt abpusēji izdevīgas un ilgstošas attiecības un attīstīt sadarbību kultūras, izglītības un sociālās aprūpes nozarēs, kā arī veicināt ekonomisko attīstību, apmainīties ar informāciju par finanšu piesaistes iespējām no ES un citiem fondiem, sadarboties kopīgu projektu īstenošanā. 

Īstenotie projekti:

  • 2005. gada novembris -  līdzdalība Eiropas Kopienas Iniciatīvas programmas Interreg IIIA Ziemeļu prioritātes projektā “Raissing environmental Adjustment and Awareness in Talsi and Saaremaa Districts”;
  • 2006. gada maijs -  līdzdalība Eiropas Kopienas Iniciatīvas programmas Interreg IIIA Ziemeļu prioritātes projektā “Green Peace for Talsi and Saaremaa”.
  • 2006. gada februāris -  līdzdalība Baltijas jūras reģiona Interreg IIIA kaimiņvalstu programmas projektā “Livonia Maritima”.
  • Dalība Latvijas - Igaunijas pārrobežas sadarbības programmā „Augstāka pierobežas reģionu konkurētspēja" projektā „Viens atvaļinājums - divas valstis", kura mērķis ir veicināt Igaunijas - Latvijas pārrobežas sadarbību un attīstīt Ziemeļkurzemes konkurētspēju tūrisma jomā. Projektā piedalās Kuresāres pilsētas pašvaldība un Talsu novada tūrisma informācijas centrs, kā arī Ventspils pilsētas dome. Talsu novada projekta ietvaros plānots:
    - piedalīties starptautiskos tūrisma gadatirgos (St.Pēterburgā, Helsinkos, Rīgā, Tallinā un Viļņā);
    - izstrādāt Sāmsalas un Ziemeļkurzemes reģionam kopīgus tūrisma maršrutus.
    Projekta īstenošanas laiks: 2009.gada 1.jūnijs - 2011.gada 31.maijs. 

Talsu rajona bijušās pašvaldības, savulaik sadarbojās ar Sāres novada pašvaldībām, draudzīgas attiecības turpinot vēl šobrīd, kā, piemēram, Talsu pilsēta ar Kuresāres pilsētu sadarbības līgumu noslēdza 1998. gadā, bet Laucienes pagasta sadraudzība līgums ar Muhu pašvaldību noslēgts 2002.gadā, un draudzība starp Muhu pamatskolu un Laucienes pamatskolu ilgst jau 25 gadus. Visu šo laiku starp pašvaldībām notiek pieredzes apmaiņas braucieni un aktīva sadarbība kultūrā un izglītībā. Ģibuļu pagasta sadraudzība ar Sāres novada Orisāres pagastu tika atjaunota un noslēgts sadarbības līgums 2000. gadā. Visu šo laiku starp pašvaldībām notiek pieredzes apmaiņas braucieni un aktīva sadarbība kultūrā un izglītībā. Kolektīvi regulāri piedalījušies Kuresāres rīkotajos festivālos, piemēram, gadskārtējās Jūras dienās, kurās satiekas piejūras valstu ļaudis, lai iepazītos ar savu zemju kultūras bagātībām, vēsturiskajām saitēm starp Sāremu un Kurzemi,

www.saare.ee

 


12.10.2015.

Kuresārē gūst pieredzi pašvaldībai svarīgās jomās

No 30. septembra līdz 2. oktobrim, darba vizītē Sāremas novadā Igaunijā, Sāres novada un Kuresāres pilsētas pašvaldības apmeklēja Talsu novada delegācija. Delegāciju pārstāvēja Talsu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Normunds Tropiņš (“Vienotība”), deputāts Māris Grīnvalds (“Zaļo un Zemnieku savienība”) un pašvaldības izpilddirektors Aldis Vilsons (“Talsu novada attīstībai”).

Talsu novada pašvaldības pārstāvji tika ielūgti piedalīties Kuresāres pilsētas pašvaldības 25 gadu jubilejā pēc neatkarības atjaunošanas, kur tikās arī ar citu valstu delegācijām no Beļģijas, Somijas un Rakveres Igaunijā.

Viesiem bija iespēja apskatīt Kuresāres nozīmīgākās vietas, iepazīt uzņēmumus un tikties ar iestāžu darbiniekiem. Klātienē viesi iepazinās ar Kuresāres ģimnāzijas un Kuresāres sporta centra darbību. Tiekoties ar Kuresāres pašvaldības vicemēri kultūras, sporta un izglītības jautājumos Tiiu Lepik un vicemēru ekonomikas jautājumos Martu Mäeker, tika pārrunāti jautājumi kultūras, sporta un tūrisma modeļa veidošanā, kā arī izglītības modelī plānotās reformas, smeļoties pieredzi no igauņu kolēģiem. Sarunas laikā tika apspriesta arī ēdināšanas tīkla optimizēšana visās pašvaldības izglītības iestādēs.

 

 

Tikšanās ar Kuresāres mēru, vicemēriem, Sāres novada gubernatoru un citiem novada darbiniekiem, tika apspriesta pašvaldības struktūra, teritoriālās reformas ieguvumi un trūkumi, pašvaldības deputātu un darbinieku pienākumi, atbildības jomas, komunikācija ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Tiekoties ar Sāres novada gubernatoru Kaido Kaasik, tika apspriesta iespējamā sadarbība uzņēmējdarbības jomā. Šajā sakarā jau esam saņēmuši gubernatora K.Kaasika kunga vēstuli, kurā Talsu Komersanu klubam tiks piedāvātas sadarbības iespējas ar jaunām, daudzsološām idejām.

Kuresāres pilsētas mērs - Madis Kallas

Starp Talsu, Kuresāres un Sāres pašvaldībām pirmais sadarbīgas līgums noslēgts 1998. gadā, kurš pēdējoreiz atjaunots 2013. gadā uz nākošajiem pieciem gadiem.

Inga Priede

Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Notikumu kalendārs

Jūnijs, 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk