Ceturtdiena, 23. marts
Šodien sveicam: Mirdza, Žanete, Žanna

16-07-2019

No 3. līdz 10. jūlijam Talsu Tautas nama senioru deju kolektīvs “Draudzība” izmantoja „Travel RSP” piedāvāto 2019. gada vasaras piedzīvojumu – dalību Horvātijas vasaras kultūras programmā “Trogir Summer 2019”.

Braucienam tika sagatavota jauna un atraktīva koncertprogramma kopā ar Valdemārpils vidējās paaudzes deju kolektīvu “Krišjānis”. 

Pirms izbraukšanas uz Horvātiju, koncertprogrammu izrādījām divos koncertos skatītājiem Anužos un Valdemārpilī. Saņēmām jaukus ceļa vārdus un vēlējumus.

Tas viss noderēja garajā braucienā cauri Lietuvai, Polijai, Čehijai, Austrijai un Slovēnijai.

Horvātijas pilsēta Trogira ir Dalmācijas pērle, tās vecpilsēta ir iekļauta UNESCO arhitektūras mantojuma sarakstā.  Ceļvežos Trogiru dēvē par pilsētu-muzeju. Šajā gleznainajā vietā mums notika arī abi koncerti – viens centrālajā laukumā, otrs ostas promenādē.


SDK "Draudzība" un VPDK "Krišjānis" Horvātijā

Koncertprogrammu izdejojām ļoti atsaucīgai un draudzīgai daudznacionālai publikai. Vislabākā sajūta bija, kad svelmainajā saulē skanēja atbalsta saucieni latviešu valodā. Daudzi apbrīnoja latviešu tērpu un vēlējās foto atmiņai. Vietējiem iemācījām tautas rotaļu „Tūdaliņ tāgadiņ”.

Mūsu ceļojuma somas piepildījām ar jauniem iespaidiem, gandarījumu par izturību koncertā karstajā saulē un vēlmi vēlreiz piedalīties kādā ārzemju braucienā. Lai mums izdodas piepildīt šo sapni!

Paldies SDK “Draudzība” prezidentam Guntim Balodim par brauciena sagatavošanas un koordinēšanas darbiem! Dejotāju paldies kolektīvu vadītājām Santai Prūsei un Guntai Kupšei! Paldies, Talsu novada pašvaldībai par iespēju piedalīties Talsu novada kultūras un tūrisma projektu konkursā, kur saņēmām līdzfinansējumu braucienam.

Lai skaista vasara visiem dejotājiem un tikšanās prieks atkal rudenī!

 

SDK “Draudzība” dejotāja Sandra Znotiņa

Notikumu kalendārs

Marts, 2023
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk