Otrdiena, 21. marts
Šodien sveicam: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

02-08-2019

Izstādes atklāšana un  tikšanās ar mākslinieci 9.augustā 14:00 kinoteātrī “Auseklis”. Kinoteātris arī jaunajā sezonā, paralēli kino izrādīšanai, turpinās reģiona iedzīvotājus iepazīstināt ar nozīmīgiem jaunajiem laikmetīgās mākslas autoriem.

“Sajūtu putekļi” ir tekstilmākslinieces Kristīnes Kliginas pirmā personālizstāde, kurā apskatāmi pēdējo trīs gadu laikā tapušie darbi. Kā pati māksliniece saka: ”Sajūtu putekļi tāpēc, ka parādīt visu nav iespējams. Tie ir vien nospiedumi no manām sajūtām, ko esmu savos darbos ielikusi.” Izstāde Talsos māksliniecei ir ļoti īpaša. Savā ziņā netīši izstāde top kā siguldietes Kristīnes Kliginas veltījums viņas pasniedzējai tekstilmāksliniecei, Mākslas akadēmijas profesorei,  Talsu novadniecei Aijai Baumanei, kura pavisam nesen aizgājusi mūžībā.

Mākslinieci iedvesmo meži, daba un vēsture, un tur dominējošie zemes toņi, tāpēc viņas paletē neatrast košas krāsas. Visi darbi stilistiski veidoti vienā koloristikā.  Kristīne Kligina mīl senatnīgas lietas, kas saglabājušās no paaudžu paaudzēm. Viņai pašai nav šī dzimtas mantojuma, tāpēc caur saviem darbiem viņa mēģina uzburt to ilūziju. Bēniņi un nodrupušas ēkas ir īstas krātuves iedvesmai, tāpēc putekļi un struktūra ir galvenais elements, ko māksliniece apspēlē savos darbos.

Šobrīd Kristīne Kligina ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozares pēdējā kursa studente. Viņa jūtas īpaši drosmīga uzsākot studijas jau apzinātā vecumā, līdz ar to mācību procesam nododoties ar īpašu entuziasmu, novērtējot katru Akadēmijā pavadīto mirkli un iespēju iegūt zināšanas no brīnišķīgiem pasniedzējiem.

Kopizstādēs māksliniece piedalās no 2014. gada. Viņas spilgtākie radošie panākumi ir dalība Francijas tekstila Starptautiskajā miniatūru triennālē 2017.gadā, kurai radīto darbu saviem fondiem iegādājies Francijas muzejs Angerā. Tad 2018.gadā sekoja dalība Starptautiskajā tekstila miniatūru izstādē Bratislavā. Ļoti īpaša bijusi dalība Ināras Liepas organizētajā Starptautiskajā profesionālās leļļu mākslas festivālā ‘’Pasaka par pasaku’’ 2018. gada rudenī Rīgā Dzelzceļa muzejā. Arī šobrīd Kristīne Kligina aktīvi piedalās dažādās Tekstila un leļļu mākslas kopizstādēs ne tikai Latvijā, bet arī Pēterburgā, Japānas pilsētās Tokijā un Osakā, Tallinā.

Izstāde top ar Talsu novada domes atbalstu un to iespējams aplūkot līdz 13.oktobrim.

 

Māra Cēbere
Kinoteātris “Auseklis” vadītāja
26424290
mara.cebere@talsi.lv

Notikumu kalendārs

Marts, 2023
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk