Trešdiena, 5. oktobris
Šodien sveicam: Amālija

RADOŠĀ BIEDRĪBA „CIPARNĪCA” TALS’ KERAMIK’


Adrese: Lielā iela 25, Talsi, LV-3200

Vadītāja: Diāna Dzelme

Tel.: 22429527

E-pasts: ciparnīca-lv@inbox.lv

Mājas lapa: http://ciparnica.blogspot.com/

Diana Dzelme un Nauris Galviņš - divi mālu mīcīšanas un veidošanas fanātiķi un entuziasti 2006. gadā nodibināja radošo biedrību "Ciparnīca" tals' keramik'. Biedrība aktīvi "cepina" traukus, mācās un māca citiem, piedalās projektos, iesaista un piesaista cilvēkus, "iemīlinot" viņus mālā. Kopā visiem jautrāk, jaukāk un siltāk!


 BIEDRĪBA „VĪNOGA”

 

Adrese: Ventspils iela 14, Sabile, LV-3294

Vadītāja: Ziedīte Začeste

Tel.: 29168161

E-pasts: grape3@inbox.lv

Biedrība „Vīnoga” izveidota 1997.gadā un patlaban tajā darbojas 20 biedru. „Vīnogas” darbības mērķis ir radīt iespējas iedzīvotāju interešu grupu savstarpējām kontaktam, aicinot piedalīties biedrības pasākumos, ceļot iedzīvotāju pašapziņu un pašpalīdzības spējas aktīva, veselīga dzīvesveida uzturēšanai, kā arī koordinēt, veicināt un aktivizēt Sabiles sadarbību ar Sabiles sadraudzības pašvaldību Raalte/Heino (Nīderlandē), kā arī ar citām pilsētām, iestādēm un privātpersonām izglītības, veselības aizsardzības, kultūras, sociālās palīdzības, lauksaimniecības un citās jomās.

Biedrības „Vīnoga” sadarbības partneri ir fonds “Heino-Sabile” (Nīderlande), Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centrs un pašvaldība, savukārt darbības jomas ir apmācība/izglītošana, kultūra, māksla, masu pasākumi, brīvais laiks.

SABILES NOVADA AMATNIEKU CENTRS


Adrese: Rīgas iela 9, Sabile, LV-3294
Tel.: 26152461
Kontaktpersona: Ina Valtere
Sabiles novada amatnieku centrā darbojas prāvs pulks Sabiles un tuvākās apkārtnes iedzīvotāju, kuru darbošanās rezultātu – skaistās segās, spilvenos, cimdos, zeķēs, sedziņās, šallēs, lakatos u.c. rokdarbos – varat redzēt pastāvīgi iekārtotajā izstādē. Sabiles novada amatnieku centrs dibināts 2002.gadā un tajā patlaban darbojas 21 amatnieks.

Amatnieku centrā  var iegriezties arī, lai saņemtu konsultāciju kādā no rokdarbu tehnikām – tamborēšanā, adīšanā, izšūšanā vai arī  tekstilmozaīkas veidošanā. Ja ir vēlme nopietni nodarboties ar lietišķo mākslu, Amatnieku centrā var palīdzēt sagatavoties, lai kļūtu par Latvijas Amatniecības kameras zelli vai meistaru.

Amatnieku centrā var iegādāties arī suvenīrus.


BIEDRĪBA „SPRIGANIS”

Adrese: Lībagu pagasta „Brīvnieki”, Talsu novads

Vadītājs: Guntis Šulcs

Tel.:22013638

E-pasta adrese: guntis7997@inbox.lv

Mājas lapa: www.spriganis.com

 

Kad jau ilgāku laiku vidējās paaudzes deju kolektīva „Spriganis” dejotāji nodarbojās ar daudz vairāk kā vienkāršu kopā sanākšanu un dejošanu, 2010. gada 8.jūnijā tika reģistrēta kopā ar domubiedriem dibinātā biedrība „Spriganis”.

 

Galvenie biedrības darbības mērķi ir:

  • Dzīves kvalitātes uzlabošana Latvijas laukos, nodrošinot daudzveidīgas tālākizglītības un brīvā laika pavadīšanas iespējas;
  • Sabiedrības aktivizēšana jaunu un vēsturisko prasmju apguvei, veselīgam un aktīvam dzīvesveidam un ģimenisko vērtību stiprināšanai;
  • Sabiedrības kopdarbības veicināšana sociālo problēmu risināšanai, seno novada tradicionālo prasmju atjaunošanai un saglabāšanai.

Biedrībā „Spriganis” darbojas 35 biedri, kuri sevi parādījuši kā latviskās kultūras glabātāji, kopīgi attīstot sociāli nozīmīgas prasmes un radot jaunas idejas sabiedriskās un kultūras dzīves uzlabošanai. Biedrības "Spriganis" darbības pamatā ir dejotprieks, vēlme nemitīgi pilnveidoties, pozitīva attieksme pret kultūras norisēm, jaunu ideju radīšana un tradīciju nostiprināšana.

Biedrība „Spriganis” pašrocīgi un ar projekta palīdzību papildinājuši savu tautas tērpu kolekciju un viņu dārgumu lādē nu ir arī senais lībiešu tērps, Bārtas novada tērps, kā arī Rucavas tērpa pilns komplekts. Taču biedrība ne tikai paši pilnveido savas prasmes un iemaņas, bet arī dažādu pasākumu laikā iesaista iedzīvotājus savas latviskās identitātes un vietējās kopienas piederības sajūtu veicinošās nodarbēs.

Biedrības pēdējā gada laikā būtiskākais notikums ir projekta „Rotaļa – ceļš uz senču ozolu” īstenošana, kura laikā tika īstenoti deviņi pasākumi dažādās novada vietās. Pasākumi notika saistībā ar gadskārtu svētkiem un dienām – Meteņos, Lieldienās, Ūsiņdienā, Vasaras saulgriežos (Līgo), Miķeļos un Mārtiņos.

Saskaņā ar vietējās attīstības stratēģiju šis projekts tika realizēts, lai aktīvākā sabiedrības daļa integrētu teritorijas sabiedriskajā dzīvē neaktīvo, īpaši sociāli mazaizsargāto, teritoriāli atstumto un izolējušos iedzīvotāju daļu, paaugstinātu iedzīvotāju informētību par kultūras mantojuma bagātību, mudinātu apgūt dažādas prasmes, kuras var pielietot veselīga un aktīva dzīvesveida uzturēšanai, savas dzīves kvalitātes uzlabošanai, palīdzot celt viņu pašapziņu un paplašinot redzesloku. 

Projekts „Rotaļa – ceļš uz senču ozolu” tika īstenots ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu.

Ja arī Jums ir interese kuplināt kādu no Jūsu organizētajiem pasākumiem ar gadskārtām atbilstošām rotaļdejām vai ietērpties un nobildēties latviešu tautastērpā, lūdzu, piesakieties vai uzaiciniet biedrību „Spriganis” ciemos!

Notikumu kalendārs

Oktobris, 2022
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk