LAIDZES PAGASTS

Laidzes pagastā

 

26. jūnija rītā, Laidzes pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs komisiju sagaida Laidzes pārvaldē un informē par aizvadītā gada laikā paveikto. Laidze ir viens no pirmajiem pagastiem, kur realizēts ūdenssaimniecības attīstības projekts, kā arī pagasts izceļas ar to, ka tajā pieaug iedzīvotāju skaits, jo teritorijā atrodas sociālās aprūpes centrs „Stūrīši”. Laidze vienmēr ir lepojusies ar sakārtotiem ceļiem un appļautām ceļmalām. Apsveicami ir tas, ka ceļmalu appļaušanā iesaistās zemju īpašnieki un zemnieki ar savu tehniku. Braucot pa pagasta teritoriju, redzam šogad uzstādītos, gaumīgi veidotos informatīvos ziņojumu dēļus. Laidzes pagasta pārvalde konkursam pieteikusi astoņas nominācijas.

Pirmais apskates objekts ir pirmsskolas izglītības iestāde „Papardīte”, kas izvirzīta nominācijai Sakoptākā iestāde Talsu novadā”. Komisiju sagaida bērnudārza vadītāja Daina Šimkuna un divas „vēlīnas līgotājas”, kuras vēl nav pamanījušas, ka Jāņi jau aizvadīti. Bērnudārza ēka ir siltināta, nomainīts jumts un atjaunots virtuves bloks. Mazajiem audzēkņiem iekārtotas skaistas telpas ar interesantām rotaļāšanās iespējām. Ēkā atrodas arī pasta nodaļa un ģimenes ārsta prakse.

Nominācijai „Veiksmīgākais tūrisma piedāvājums Talsu novadā” izvirzītas „Mazrojas”, kur sastapām saimnieku Aivaru Kārkliņu, veicot kārtējos atpūtas vietas labiekārtošanas darbus. Saimnieks viesiem piedāvā plašas makšķerēšanas iespējas, jo ar zivīm bagāti ir trīs dīķi. Interesenti sajūsminās par Aivara Kārkliņa savāktajām senlietām, šeit nākotnē būšot veco lietu un kara muzejs.

Nominācijai „Sakoptākais uzņēmums Talsu novadā”, izvirzīts SIA „CVS”, kas atrodas bijušajā armijas daļas bāzē. Viens no uzņēmuma īpašniekiem – Ēriks Vīksna komisijai izrāda plašo, labiekārtoto teritoriju, kas aizņem aptuveni 12 ha. Teritorijā atrodas pat dīķis, kurā tiek audzētas foreles, orfas un karpas. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir elektrobūvniecība, elektroapgādes un elektroiekārtu projektēšana un ražošana, kā arī celtniecība. Īpaši ekskluzīvs pakalpojums ir antīko automobiļu restaurēšana. Tiek veikti arī automašīnu servisa pakalpojumi. Uzņēmumā strādā ap 90 darbinieku, kas nodarbināti vairākos objektos Latvijā. „CVS” sācis nodarboties arī ar saules bateriju uzstādīšanu. Aizvadītajā gadā uzņēmums saņēmis apbalvojumu Latvijas elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas konkursā „Par gada labāko darbu Latvijas elektrobūvniecībā, objektu elektroapgādes un elektroiekārtu projektēšanā un ražošanā”.

Nominācijai „Sakoptākā zemnieku saimniecība” izvirzīta bioloģiskā zemnieku saimniecība „Ciemiņi”. Saimnieki Ruta un Ivans Ļutjanski rūpējas par govju ganāmpulku un darina dažāda veida siera izstrādājumus. Pārstrādei tiek nodots arī bioloģiskais piens. „Ciemiņos” mēdz ierasties tūristu grupas uz piena produktu degustācijām. Ar ES struktūrfondu atbalstu ir veikta kūts rekonstrukcija, un saimniece īpašu uzslavu velta būvniekiem SIA „BauArts”.

Ierodoties nominācijai „Sakoptākā lauku sēta” izvirzītajā zemnieku saimniecībā „Cukuriņi”, kur saimnieko Ivanda un Ivs Valdzeri, jūtama lieliska senatnīguma un mūsdienu sintēze. Ģimene šajā mājā ienākuši tieši pirms desmit gadiem Līgo vakarā. Mīlestība, kas veltīta, lai rekonstruētu senlaiku celtnes, kas ir vecās muižas teritorijā un īpaša attieksme pret lauku puķēm, jūtama ik solī. Valdzeru ģimenei pieder arī 1,2 ha plaši smiltsērkšķu lauki, kas pēc pāris gadiem dos pirmo ražu. Ivanda uzskata, ka tie, kuri jau ir čakli un grib dzīvot sakoptā vidē, tos jau mudināt nevajag, drīzāk vajadzētu ierosināt nomināciju „Nesakoptākā sēta”, lai slinkie ļaudis nokaunas.

Nominācijai „Zaļās domāšanas līderis” izvirzīta Talsu 2. vidusskolas filiāle Laidzes pamatskola. Laidzes pamatskola jau sen sevi ir pierādījusi kā zaļi domājoša un videi draudzīga skola. Ne velti skolas pagalmā lepni plīvo Zaļais karogs. Skolēni jau kopš 2009. gada iesaistījušies eko kustībā, viņiem ir iespēja mācīties arī „Zaļajā klasē”, turpat blakus pašu iekoptajām puķu un sakņu dobēm, blakus esošā meža ielokā. Skolotāja Ziediņa stāsta par skolēnu aktivitātēm, makulatūras, PET pudeļu un bateriju vākšanas konkursos. Veselīgam dzīvesveidam atbilst gan rīkotās talkas, veselīga pārtika un fiziskās aktivitātes dabā.

Nominācijai „Iedzīvotājiem draudzīgākā kafejnīca” izvirzīta kafejnīca „Ķīvīškrogs”, kas šobrīd piedzīvo vērienīgu rekonstrukciju un drīzumā tiks atvērta apmeklētājiem. Komisiju laipni sagaida kafejnīcas saimniece, z/s „Paegļi” īpašniece Evita Afoņina. Rekonstrukcija tapusi ar ES fondu atbalstu. Ēkai nomainīts jumts, ierīkota centrālā apkure, komunālie tīkli, tiek rekonstruēta arī lielā zāle. Pašvaldība pārdodot šo ēku uzņēmīgiem cilvēkiem ir ieguvusi par vienu sakārtotu vietu vairāk.

Nominācijai „Pagasta labdaris” pagasta pārvalde izvirzījusi SIA „Krauzers”. SIA „Krauzers” ir zināms visā Talsu novadā, un ir liels sporta pasākumu, komandu un citu norišu atbalstītājs. Valdes locekļi Andis Araks un Kaspars Eihe arī paši ir sabiedriski aktīvi cilvēki un nekad neatsaka atbalstu labu mērķu sasniegšanai.

 

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023