LAUCIENES PAGASTS

Laucienes pagastā

 

Laucienes pagastā vērtēšanas komisijai tika dota iespēja iepazīties ar sešiem konkursa pretendentiem.

Draudzīgā pulkā gan komisija, gan „Talsu Vēstis”, gan Talsu TV un vietējie pagasta darbinieki vispirms devās uz Laucienes pagasta pirmsskolas izglītības iestādi „Bitīte”, kas pieteikta nominācijai „Sakoptākā iestāde Talsu novadā”. Tur ciemiņus sagaidīja ugunīgā Pepija Garzeķe un bērnudārza vadītāja Ivika Zēberga. Patlaban bērnudārzu apmeklē 62 mazie audzēkņi, bet vasaras sezonā - aptuveni puse no visiem audzēkņiem. Vasara ir laiks, kad vislabāk veikt telpu labiekārtošanas darbus, kas šobrīd arī bērnudārzā intensīvi notiek. Jāpiebilst, ka šī iestāde ir unikāla ar to, ka zem viena jumta apvieno gan rotaļu un attīstības centru „Mārīte”, kur pirmās iemaņas zināšanu pasaulē gūst paši mazākie, gan bibliotēku, bez kuras nav iedomājama zinātkāro „bitīšu” ikdiena.

Nominācijai „Talsu novada Zaļās domāšanas līderis” tika ieteikta saimniecība „Dārziņi”, kur saimnieko Dagmāra un Vilnis Karlsoni, ražojot ekoloģiski tīru kūpinātas gaļas produkciju. Karlsonu ģimene „Dārziņos” saimnieko jau astoto gadu, un lepojas ar īpašajām gaļas un desu receptēm, ko atklājis ģimenes draugs Boriss Rozenbergs. Rozenberga kungs amata prasmi ieguvis Vācijā un Meksikā, kur savulaik rūpējies par gaļas pārstrādes fabrikām. Lai gan Rozenberga kungs dzīvo Centrālamerikā, Nikaragvā, un aiz muguras jau krietna gadu nasta, vasaras tiek aizvadītas Laucienē, kur viņa padomi tiek turēti zelta vērtē. Ne velti „Dārziņu” produkcija ir pieprasīta ne tikai Talsu tirgū, bet arī Berga bazāra un Kalnciema ielas tirdziņos, Ventspilī un citur.

Lai iepazītos ar pretendentu nominācijai „Veiksmīgākais tūrisma piedāvājums Talsu novadā”, devāmies uz meža pētīšanas stacijas mācību centru „Mežmāja”, kas atrodas Šķēdē.„Mežmāja” savu tagadējo izskatu ieguva pēc 2009. gadā notikušās rekonstrukcijas un to apsaimnieko Valsts mežu dienests. Ne visiem ir zināms, ka „Mežmāja” piedāvā labiekārtotas naktsmītnes 49 viesiem, konferenču un semināru telpas 100 viesiem, kā arī iespēju bez maksas apmeklēt Eiropas birzi.

Nominācijai „Sakoptākā lauku sēta” šogad tika izvirzīti Laucienes pagasta „Lābji”, kur jau 20 gadus saimnieko Zinta un Ģirts Grenevici. Šeit skaistais un īpašais ir vieta, kur „Lābji” atrodas, jo saimnieki ir pratuši iekļauties ainavā, izmanot tās sniegtās priekšrocības, pārdomājot vietu ikvienai puķei, stādam, objektam, uzturot savu sētu un apkārtni ideālā kārtībā.

  

Nominācijā „Sakoptākais uzņēmums Talsu novadā” šogad startē medus ražotne „Ievkalni”. Biškopju ģimene Dzintra un Jānis Indriksoni jau piecdesmit gadus nodarbojas ar biškopību un šobrīd pašu spēkiem rūpējas par 103 bišu saimēm. Ģimenes individuālā uzņēmuma „Jānis Indriksons” ražoto medu var iegādāties Talsos veikalā „Bitīte” un tirgū. Komisija atklāja vēl kādu īpašu Jāņa Indriksona talantu – fotografēšanu. Puķes, klusā daba un krāsu gamma pārsteidza, aplūkojot neskaitāmas fotoreprodukcijas.

Nominācijai „Pagasta labdaris”, laucienieki izvirzījuši Oļegu Fiļu, Nurmuižas pils īpašnieku, kurš nesavtīgi gadu no gada atbalsta kultūras un sporta pasākumus.

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023