Piektdiena, 18. jūnijs
Šodien sveicam: Alberts, Madis
 
  
 

Prieņu rajona pašvaldība Lietuvā

Prieņu rajons atrodas Lietuvas Dienvidu daļā. Prieņu rajona platība ir 1141 km2, kur dzīvo 34522 iedzīvotāju. Prieņu pilsētai cauri tek Nemunas upe. Prieņu pilsēta atrodas ļoti svarīgos ceļu krustpunktos, kas savienoti ar Lietuvas galvenajām pilsētām: Viļņu (100 km) un Kauņu (30 km). Prieņu reģions ir sadalīts 10 lauku pārvaldēs.

Pirmais sadarbības līgums noslēgts starp Talsu rajona padomi, Talsu pilsētu un Prieņu rajonu noslēgts 1999. gada 18. novembrī, ko parakstīja Talsu rajona padomes priekšsēdētājs Māris Ārbergs un Talsu pilsētas domes priekšsēdētājs Visvaldis Radelis. Līgums tika atjaunots 2005. gadā. 2010. gadā, bet 2015. gada 14. augustā, Talsu draugu dienās, sadarbības līgums tika noslēgts starp Talsu novada un Prieņu rajona pašvaldībām uz pieciem gadiem, ko parakstīja Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus un Prieņu rajona pašvaldības mērs Alvydas Vaicekauskas.

Kopš 2002. gada notiek aktīva sadarbība izglītības, sporta un kultūras jomā ar skolēnu līdzdalību starptautiskajā mācību un atpūtas nometnē MAN Talsu novadā, un kolektīvu piedalīšanos dažādos pasākumos. Turpinās amatiermākslas kolektīvu un sporta komandu apmaiņas braucieni, kā arī rīkotas mākslas izstāžu atklāšanas. 2016. gadā notiek Talsu dienas Prieņos, un Prieņu draugu dienas Talsos, Dižmāras svētku laikā.

Sadarbības mērķis ir turpināt abpusēji izdevīgas un ilgstošas sadarbības attiecības starp abiem novadiem.


Īstenotie projekti:

  1. 2003.-2004. - līdzdalība Phare projekta “Pociunas Avia - tūrisma centrs Nemunas upes līkumos Prieņu reģionā”(Pociunai Avia-tourism centre of Prienai Nemunas river curves region”;
  2. 2005.-2006. - līdzdalība Phare 2003 CBC programmas projekta „Kempingu plānošana Baltijas jūras reģiona aviotūrisma valstis”(The planning of Camp-site in Baltic region aviatourism network countries);

Tradicionāli maijā Talsu rajona delegācijas viesojās Prieņu rajona ikgadējā festivālā „Lēni, lēni Nemunas upe plūst”, kā arī folkloras festivālos. Savukārt Prieņu delegācijas ik vasaru viesojas Talsu pilsētas svētkos, amatieru teātra festivālos vai Dižmāras gadatirgū.

Kopš 2002. gada notiek tradicionāla sadarbība izglītības jomā starp Talsu, Ščolkovas un Prieņu rajona pašvaldībām, kas kopumā ilgst jau vairāk kā 13 gadus ar skolēnu piedalīšanos starptautiskajā mācību un atpūtas nometnē MAN Talsu rajonā. Turpinās mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu apmaiņas braucieni, lai piedalītos dažādos svētkos, kā arī mākslas izstāžu atklāšanas.

www.prienai.lt

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Talsu novads izskan Lietuvā

2016. gada 4. jūnijā, Talsu novada pašvaldības sadarbības partneru pilsētā Prieņos (Lietuva) notika svētki pie Nemunas upes, kuru ietvaros tika rīkotas Talsu novada dienas. Uz svētkiem devās Talsu novada pašvaldības kolektīvi un oficiālā delegācija.

Talsu novadu svētkos pārstāvēja Pastendes kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Austris”, kam izveidojusies lieliska sadarbība ar Prieņu rajona jauniešu deju kolektīvu “Trapukas”, kurš priekšnesumus sniedzis arī Talsu novadā. Uz Prieņiem devās arī vīru vokālais ansamblis “Stende”, kura skanīgais dziedājums priecējis ārzemju delegāciju viesus tikšanās reizēs. Savukārt Talsu tautas nama K.Valdemāra teātra dalībnieki ar muzikālo izrādi “Tā un šitā un nekā”, ar dziesmām un jautru aktieru spēli, vēstīja par latviešu Līgo svētku svinēšanas tradīcijām. Izrāde tika pieskaņota Talsu novada paviljonam, kurā prezentējām Talsu novadu un Latviju, apmeklētājiem piedāvājot AS “Talsu piensaimnieks” sieru degustāciju, pīrāgus, rabarberu plātsmaizi un maizes kvasu. Tāpat godā tiks celts Talsu svītrkods un izrādītas Talsu audēju kopas “Talse” darinātās segas, zeķes, cimdi un Talsu villaine. Talsu paviljonā veicām dažādas radošas nodarbības, un sniedzām informācija par Talsu novadu, Kurzemi un Latviju. Svētku dalībnieki un apmeklētāji ar interesi apmeklēja Talsu novada paviljonu, aicinot piedalīties svētkos arī citviet Lietuvā, kā arī novērtēja mūsu amatiermākslas kolektīvu sniegtos priekšnesumus, kas skatītājus pārsteidza ar augsto profesionālo līmeni un aizraujošo repertuāru.

    

Talsu novads tika godināts jau vizītes pirmajā dienā, kad mastā pie Prieņu rajona pašvaldības “Pūt` vējiņiem” skanot, uzvijās Talsu novada karogs, lai lepni plīvotu līdzās Prieņu pašvaldības karogam. Atklāšanas koncerts caurvija abu valstu draudzības tēmu, līdz gaisā uzspurdza svētku baloni Latvijas un Lietuvas karogu krāsās, savienojot abu valstu sapņus par saticību un mieru pasaulē.

Ideja par Talsu dienu rīkošanu Lietuvā radās, Prieņu sadarbības partneriem ierosinot Talsu dienas rīkot arī Lietuvā, jo šogad Talsu novada pašvaldība uzrunāja lietuviešu draugus rīkot Prieņu dienas Talsos. Tā teikt, dots pret dotu. Lietuviešu pārstāvji izteica savas vēlmes, kādus kolektīvus labprāt redzētu svētku pasākumos. Divās Dižmāras gadatirgus organizatoru darba grupu sanāksmēs, tika apspriestas svētku rīkošanas detaļas un izvirzīti svētku dalībnieki, tostarp oficiālās delegācijas pārstāvji, pamatojoties, uz Prieņu rajona pašvaldības priekšsēdētāja Alvidas Vaicekauskas saņemto ielūgumu.

Talsu novada pašvaldības administrācijas pārstāvji un mākslinieciskā delegācija Prieņos ieradās jau piektdienas, 3. jūnija vakarā, lai ieskandinātu svētkus. Savukārt Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, priekšsēdētāja vietniece Daiga Feldmane un pašvaldības izpilddirektors Aldis Vilsons pārējiem pievienojās sestdien, 4. jūnijā svētku atklāšanas laikā. Līdz ar Talsu novada delegāciju, svētku noskaņu baudīja arī Prieņu sadarbības partneri no Polijas, Somijas un Baltkrievijas, kas ieinteresējās par sadarbību kopīgu projektu īstenošanā arī ar Talsu novada pašvaldību.

Inga Priede

Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Notikumu kalendārs

Jūnijs, 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk