Nedēļas notikumi

Nedēļas aktualitātes

29-08-2019

Ja studē medicīnu vai pedagoģiju, tad piesakies stipendijai!

Jau vairākus gadus Talsu novada pašvaldība nodrošina studenta un ārstniecības speciālista stipendijas piešķiršanu. Tas ir gan finansiāls atbalsts jaunajiem speciālistiem, gan veids, kā tos piesaistīt darbam Talsu novadā.

Sadarbojoties ar SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, šogad ir papildināts iepriekš noteikto atbalstāmo ārstniecības specialitāšu klāsts, tas ir: internists, ķirurgs, neirologs, anesteziologs – reanimatologs, traumatologs, pediatrs, nefrologs, radiologs – diagnosts, neatliekamās medicīnas ārsts un ģimenes ārsts.

​Savukārt pedagoģijas studenta stipendijas piešķiršanā prioritāte būs jaunie speciālisti, kuri apgūst matemātiku, fiziku, ķīmiju, latviešu valodu un izglītības psiholoģiju.

Ja vēlies pretendēt uz stipendiju un pēc studiju beigšanas savas iemaņas pielietot Talsu novadā, tad līdz 20. septembrim pašvaldībā jāiesniedz iesniegums, izziņa no augstskolas par studiju faktu un sadarbības līgums ar iestādi, kur pretendents apņemas strādāt turpmākos piecus gadus (vairāk informācijas www.talsi.lv).

 

Talsu novada fonds izsludina projektu konkursu

Jau vairākus gadus projektu konkurss „Savu vidi veidojam paši" ir iespēja Talsu novada iedzīvotājiem un organizācijām iesaistīties savas apkārtējās vides sakārtošanā. Lai saņemtu finansiālu atbalstu savas idejas īstenošanai, projektu pieteikumus konkursā var iesniegt līdz 2019. gada 20. septembrim.

Projektu konkursā „Savu vidi veidojam paši" var piedalīties Talsu novada nevalstiskās organizācijas vai iedzīvotāju grupas, kas apvienojušās, lai īstenotu kopīgu ieceri. Idejas īstenošanai iespējams saņemt atbalstu 500 eiro apmērā, bet projekta īstenotājiem jānodrošina arī līdzfinansējums, kas var būt naudas, brīvprātīgā darba vai mantas/pakalpojumu ieguldījuma veidā.

Projektu programmas 2019. gada konkursa „Savu vidi veidojam paši” mērķis ir veicināt iedzīvotāju grupu līdzdalību Talsu novada Apkaimes ideju darbnīcās un Talsu novada V Iedzīvotāju forumā izvirzīto ideju īstenošanai. Apkopotās idejas, konkursa nolikumu un pieteikuma anketu var atrast Talsu novada fonda mājas lapā www.tnf.lv sadaļā “Dokumenti”.

 

Laidzē atkal skanēs opermūzika

31. augustā 18.00 Laidzes pagasta “Ziedgravu” estrādē notiks jau par tradīciju kļuvušie Mazie operas svētki. Tā ir iespēja ikvienam izbaudīt augstvērtīgu mūzikas baudījumu koncentrētā veidā tepat Talsu novadā.

Šogad VI Mazie operas svētki priecēs ar Latvijas Nacionālās Operas un Baleta (LNOB) soprāna Danas Bramanes, LNOB tenora Mihaila Čulpājeva un LNOB koncertmeistares Ērikas Milleres veikumu, ko papildinās tenors Niks Freimanis – Talsu novada jaunais mākslinieks. Koncertā piedalīsies arī vokālās pedagoģes Baibas Veismanes-Rezongas audzēknes Elza Tālberga, Kate Kalnbirze un Anna Elizabete Leitarte un dejotāji – īpašie viesi – Reinis Rešetins un Egija Abaroviča. Pirmo reizi svētku skanējumu veidos arī III Talsu starptautiskā bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkursa “Grand Prix” ieguvēja, Ventspils mūzikas vidusskolas 4. kursa audzēkne Paula Mihailova.

  

Talsu novada Izglītības pārvalde veic skolu apsekošanu

Izglītības iestāžu apsekošanu Izglītības pārvalde veic katru gadu īsi pirms mācību gada sākuma. Šogad apsekošanas notiek no 26. augusta līdz 6. septembrim, kurā piedalās Izglītības pārvaldes speciālisti, Talsu novada domes deputāti un pārvalžu vadītāji.

Galvenais apsekošanas mērķis – apskatīt, kā izglītības iestādes ir sagatavojušās jaunajam mācību gadam un vai šajā kalendārajā gadā ir viss nepieciešamais, lai kvalitatīvi un veiksmīgi aizvadītu mācību gadu. Talsu novada Izglītības pārvaldes speciālisti izvērtē, vai esošo pedagogu noslogojumus nav par lielu un izglītības iestādē ir visi nepieciešami pedagogi, kā arī tiek apspriests vai iestādei ir nepieciešama saimnieciska rakstura palīdzība.

Izglītības iestāžu apsekošanu ik gadu notiek no augusta beigām līdz septembra sākumam, jo ap šo laiku izglītības iestādēm vajadzētu būt gatavām kvalitatīvi uzsākt jauno mācību gadu.

Šī apsekošana nav domāta kā skolu pieņemšana, bet kā atbalsta pasākums, lai iepazītos un atkārtoti aktualizētu, kāds pašvaldības atbalsts iestādei ir nepieciešams.

 

 

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023