STRAZDES PAGASTS

 Strazdes pagastā
 
Strazdes pagastā komisija ieradās 8. jūlija pēcpusdienā, lai vērtētu konkursam pieteiktās deviņas nominācijas. Priecē, ka Strazdes mazais pagasts pacenties atrast iespēju pretendēt uz tik lielu nomināciju skaitu, jo gan pagastu, gan pilsētu grupā varēja pieteikt desmit iespējamās nominācijas. Tas liecina par lielisko sadarbību starp pagasta pārvaldes vadītāju Sandru Pētersoni un vietējo pagasta sabiedrību, kā arī dod lielāku punktu skaitu kopvērtējumā, kas tiek aprēķināts vērtējot nominācijas „Sakoptākais Talsu novada pagasts 2012” vai „Sakoptākā Talsu novada pilsēta 2012”. 
Kā pirmais objekts komisijai tika piedāvāts Lauku labumu tirdziņš, nominācijā „Iedzīvotājiem draudzīgākā tirgotava vai kafejnīca Talsu novadā”. Savulaik Strazdes dāmu klubs ar LEADER projekta atbalstu izveidoja tirdzniecības vietu „Zaļais tirdziņš”, blakus Strazdes veikalam šosejas malā. Nekāda aktīvā tirgošanās gan nav sanākusi, bet iespējas tirdzniecībai ir, jo katrs var piedāvāt savā dārzā izaudzētos labumus un veidotos rokdarbus. To lietišķi pierādīja atraktīvās dāmu kluba „Sniedzes” dalībnieces, piedāvājot iegādāties un nobaudīt visdažādākās preces.
Strazdes Brīvā laika pavadīšanas centra vadītāja Inga Dombrovska komisiju vedināja tālāk uz Kāķīšu pusi, lai iepazīstinātu ar nominācijai „Sakoptākā lauku sēta” izvirzīto mežsarga māju „Klāvi”, kur saimnieko Mārcis un Marika Pugoviči.
Pats saimnieks atsteidzas no meža darbiem, lai uz īsu brīdi pabūtu kopā ar komisiju un stāsta, ka ziemā gan šeit ceļi nav izbraucami, māja atrodas tik dziļi mežos, ka neviens uz šo pusi pat acis nerāda, pašiem vien esot galā jātiek, lai izkļūtu līdz šosejai.
Komisiju krietni pārsteidz nākošā apmeklētā vieta. Proti, uz titulu „Veiksmīgākais tūrisma piedāvājums Talsu novadā” droši var pretendēt viesu nams „Rezidence Kurzeme”. Viesu nams ir viens no pieprasītākajiem un lielākajiem kāzu namiem visā Talsu novadā ar 150 gultām un telšu vietām. Tajā ietilpst vairāku ēku komplekss, plaša teritorija dažādiem korporatīvajiem pasākumiem un laukumi sporta spēlēm. Viesu nama pārvaldnieki Aiva un Ints Hofmaņi ir enerģijas pilni un ar savu izsmalcināto gaumi ir panākuši, ka viesu nams ir aizrunāts līdz pašām septembra beigām.
Viesu nams „Ūdensdzirnavas” konkursā startēja jau pagājušajā gadā, bet šoreiz ir pieteikts nominācijai „Talsu novada Zaļās domāšanas līderis”. „Ūdensdzirnavas” attīstās un paplašinās gadu no gada. Šogad ierīkoti tenisa korti un volejbola laukums, saimniecības ēka tiek pārveidota, lai nodrošinātu papildus viesu uzņemšanu un ierīkotu ātrās ēdināšanas bistro. Šādai nominācijai viesu nams izvirzīts tāpēc, ka ģimenes uzņēmums Ira un Uldis Kambergi, kā arī Ieva un Eduards Soloveji izmanto videi draudzīgu saimniekošanu. Paši ražo elektrību, šķiro atkritumus un viesu ēdināšanai izmanto zemnieku saimniecībās iegādātu pārtiku.
Dodoties uz pagasta centru – Strazdes muižu, atkal nākas sastapties ar enerģiskajām dāmu kluba kundzēm, kā nu ne, viņu vadītāja un pie viena arī lietišķās mākslas audēju kolektīva vadītāja, Anna Leivalde izvirzīta „Radošākais novadnieks” titulam. Visas vienā mutē apgalvo, ka Annas kundzes rokas nekad mierā nav stāvējušas, un viņa ir visa kolektīva virzītājspēks ar savu neizsīkstošo možumu un radošajām idejām. Pagastā sirmgalvi sauc par „labo darbu rūķīti”, jo katram viņai atradīsies laiks un padoms, viņas plašajā rokdarbu klāstā vienmēr var atrast kādu mīļu lietu dāvanai. Apbrīnojams ir viņas labestības un sirsnības daudzums, kas ir kā pārpildīts trauks, no kura tiek katram pa kripatiņai.
Nominācijām „Sakoptākā iestāde Talsu novadā” un „Sakoptākais uzņēmums Talsu novadā” tiek piedāvāti divi vienā. Proti, muižas ēkā, kur draudzīgi sadzīvo vairākas iestādes, vienā telpā ir iekārtojusies pagasta bibliotēka un Latvijas Pasta Strazdes nodaļa. Nenācās viegli Strazdē saglabāt pasta nodaļu, bet bibliotēkas vadītājai Silvijai Niķei tas izdevās. Iedzīvotāji novērtē šo dubulto pakalpojumu un priecājas par mājīgajām telpām, izstādēm, plašo literatūras klāstu un jauko uzņemšanu. Viesojoties Strazdes muižā uzzinām, ka nominācijai „Pagasta labdaris” pieteikta ilggadējā Strazdes skolas direktore Elga Millere. Šogad 21. jūlijā Strazdes skola rīkoja 145 gadu jubilejas salidojumu, kur lielu ieguldījumu pasākuma organizēšanā devusi Elgas kundze. Skolotāja misija nav īslaicīga mirdzēšana kā krītošai zvaigznei. Tas ir pastāvīgs ieguldījums mūža garumā, un, lai arī aktīvie darba gadi Strazdē jau pagājuši, Elgas Milleres sirds vēl aizvien pieder Strazdei. Tā apliecinājums – pamatskolas vēstures un atmiņu stāstu krājums, kas ir dāvana bijušajiem un esošajiem Strazdes iedzīvotājiem, kā pateicība un apliecinājums.
Diena Strazdē noslēdzas dodoties uz vienu no lielākajām zemnieku saimniecībām Talsu novadā „Mežvidi” pie Jēkaba Sproģa, kurš apsaimnieko vairāk nekā 1000 ha lauksaimniecības zemes, tostarp aptuveni 600 ha no visas platības aizņem rapšu lauki. Šī saimniecība nemitīgi paplašinās un ir izvirzīta nominācijai „Sakoptākā zemnieku saimniecība”. „Mēs esam mazi, bet diženi un mums savi uzņēmēji ir jāgodā!”, atvadoties saka pārvaldes vadītāja Sandra Pētersone, uzsverot, ka lielas un labas lietas var paveikt, tikai strādājot komandā.
 
 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.server2.alt.lv
23-03-2023