Piektdiena, 9. decembris
Šodien sveicam: Tabita, Sarmīte

Virbu pagastā

8. jūlija pusdienlaikā, ierodoties Virbos, komisijai tiek piedāvāts iepazīt piecus konkursa dalībniekus. Pārvaldes vadītājs Mareks Zemītis stāsta, ka aizvadītajā gadā pagastā uzsākti ūdenssaimniecības attīstības darbi, atvērta jauna tirgotava, attīstās lauksaimniecība. Protams, ir jādara viss iespējamais, lai saglabātu ražošanu uzņēmumā „Jaunpagasts Plus”.

Vispirms dodamies, uz Virbu pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādi (PII) „Zīļuks”, kas izvirzīta nominācijai „Sakoptākā iestāde Talsu novadā”. Ēkā sadzīvo pensionāru kluba biedri un jauniešu kluba dalībnieki, tā visiem kopā rūpējoties par apkārtnes sakopšanu. Bērnudārza vadītāja un vienlaicīgi arī Virbu pamatskolas direktore Sandra Bremane informē, ka kopš 2008. gada PII un Virbu pamatskolas ir apvienotas. Bērnudārzu apmeklē 60 mazie audzēkņi, daži no viņiem komisiju sveica ar skanīgu priekšnesumu. „Zīļukam” ir pašiem savs sakņu un ogu dārzs. Direktore uzsver, ka labiekārtošanas darbos aktīvi iesaistās vecāki un audzinātājas. Tā aizvadītajā gadā pašu spēkiem izremontēta sporta zāle, izkrāsotas telpas un apgleznotas sienas. Bērnudārza 2. stāvā paredzams veikt apkures sistēmas rekonstrukciju, plānā arī tualešu remontdarbi.

Pašā pagasta centrā izvietojusies Arņa un Rudītes Laukšteinu ģimenes māja „Novadnieki”, kas izvirzīta nominācijai „Sakoptākā lauku sēta”. Ēka ir sasniegusi jau vairāk kā 100 gadu vecumu un lepojas ar savu karogu, kurš priecē mājiniekus un ciemiņus nu jau desmit gadus ar zīdā gleznotu mājas nosaukumu, kas ievijies labības vārpās. Labības vārpas simbolizē Laukšteinu ģimenes zemnieku sīkstumu un čaklumu, jo ģimenei pieder 80 ha lielas lauksaimniecības zemes platības, bet piemājas saimniecībā zied puķes, zaļo košumkrūmi un briest jaunā dārzeņu raža. Darba ir pilnas rokas, jo darba dienās Rudīte strādā par grāmatvedi, bet Arnis rūpnīcā „Straume”, labi, ka palīdz abi dēli ar savām ģimenēm un jaunākais dēls, kuram ritēja noslēguma eksāmeni Profesionālās izglītības kompetenču centrā Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumā.

Virbu pagasta iedzīvotājus priecē arī jaunatvērtais veikals „TOP!”, kas konkursam izvirzīts kā „Iedzīvotājiem draudzīgākā tirgotava vai kafejnīca Talsu novadā”.

Nominācijai „Sakoptākais uzņēmums Talsu novadā” izvirzīts Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) „Latraps” graudu pieņemšanas punkts Jaunpagastā. Kā pastāstīja ražotnes vadītājs Jānis Dzelzkalējs, patlaban notiekot vērienīgi būvniecības darbi, jo līdz ražas novākšanai, jūlija beigām ekspluatācijā jāpaspēj nodot jaunos labības pieņemšanas un uzglabāšanas bunkurus un graudu kaltes. Jaunpagastā uzņēmums savu darbību uzsāka aizvadītā gada maija nogalē, lai zemniekiem būtu iespēja nodot izaudzētos rapšus, miežus, kviešus. Bijušās svaru mājas vietā, tagad darbojas mūsdienīgi aprīkots birojs. Uzņēmuma attīstībai nozīmīgs ir arī tuvumā esošais dzelzceļš, pa kuru varēs saņemt zemniekiem nepieciešamos minerālmēslus.

Ceļojums pa Virbu pagastu noslēdzas ierodoties zemnieku saimniecībā „Jaunsarmas”, kas izvirzīta nominācijai „Sakoptākā zemnieku saimniecība”. Īpašnieki Gunta un Gundars Elstiņi galvenokārt nodarbojas ar kartupeļu audzēšanu. Izaudzēto ražu saimnieki realizē gan Talsu, Ventspils, Rīgas tirgos un veikalos, gan pārdod ēdnīcām un kafejnīcām.

Notikumu kalendārs

Decembris, 2022
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk